Tervisekabinet

KABINET (koolimaja A-korpuse III korrusel) AVATUD T, K 8.00 – 14.00, R 8.00-12.00

Kooliõde Ülle Roosimaa (N07298), ulle.roosimaa@antslakk.edu.ee

Kooliõe töö eesmärgiks on toetada õpilase igakülgset arengut, edendada sihipäraselt õpilaste tervist ning aidata õpilasi tekkinud terviseprobleemide korral.

Kooliõde juhindub oma töös Eesti Vabariigi õigusaktidest, mis reguleerivad kooli tervishoiuteenuse osutamist ning nende seaduste ja määruste põhjal koostatud ameti- ja tegevusjuhenditest.

TERVISEKONTROLL viiakse läbi kooli tervisekabinetis kooliõe poolt lapsevanema nõusolekul I, III, VII ja X klassi õpilasele.

Tervisekontroll sisaldab:
· pikkuse mõõtmist,

· kaalumist,
· kehamassiindeksi määramist,
· nägemisteravuse kontrolli,
· vererõhu mõõtmist,
· rühi kontrolli,
· naha ja limaskestade seisundi hindamist,
· luu ja lihaskonna seisundi hindamist,
· vaimse tervise hindamist,
· vestlus, nõustamine

Perearsti juures on vajalik õpilastel läbida ennetav tervisekontroll V ja IX klassis ning hambahaigusi ennetav kontroll hambaarstil I, III, V, VII ja IX klassis.

VAKTSINEERIMISED

Raskete nakkushaiguste ennetamiseks teostatakse lastele koolis kaitsesüstimisi. Vanemaid teavitatakse vajalikest vaktsineerimistest infolehega, mille palume tagastada allkirjastatult.

RIIKLIKU IMMUNISEERIMISKAVA järgi teostatakse kooliõe poolt lapsevanema nõusolekul järgnevad vaktsineerimised:
· 12 aasta vanustele tüdrukutele HPV 2 doosi (inimese papilloomviiruse vaktsiin)

· 13 aasta vanuselt MMR 2. (leetrite, mumpsi ja punetiste teine vaktsiin)
· 15-16 aasta vanuselt dTap 6. (difteeria, teetanuse, läkaköha kuues vaktsiin)

Info: https://www.vaktsineeri.ee/

Vaktsiinid on tasuta.

Vaktsineerimiste osas palun lapsevanemal vajadusel konsulteerida perearstiga.

Kooli tervisekabinetti pöördumised, tervisekontrolli ja vaktsineerimiste andmed edastatakse läbi infosüsteemi digilukku.

Vajadusel pöörduda arstiabi või tervisealase nõu saamiseks väljaspool vastuvõtuaega perearsti poole või helistada 1220 perearsti nõuandeliinile.

Erakorralise abi vajadusel helistada hädaabinumbrile 112.

Avaldatud 04.07.2019. Viimati muudetud 24.03.2023.