1.sea 2.noon 3.snow

9. klasside loovtööde kaitsmine 22. novembril 2017

Loovtööde spekter oli väga lai, õpilased rääkisid oma kogemusi sündmuste korraldamisest, hobidest ja loomingust. Esitati ka heal tasemel uurimistöid. Loovtöö hinne sõltub praktilisest või uurimistööst, töö vormistamisest, esitlusest ja ettekandest. Aitäh kõigile loovtöö tegijatele ja juhendajatele.

MTÜ looduse Märkajate ja T.O.R.E. kalender - Kadi Aripman, Kristina Siska

7. – 12. klassi mälumäng ,,EV 100“ - Karl-Erik Keerov

Nutitelefonide kasutamine 7. – 9. klassi näitel - Kevin Hass

,,VUNK – Liikuma Kutsuv Kool“ lühifilm - Marko Kannimäe, Joel Meeks

8a ja 8b klassi õppekäik

Esmaspäeval 20. novembril osalesid kaheksandad klassid AHHAA uurimuslikul õppepäeval „Paeluv matemaatika“.
Osaleti  töötubades „Võrgustikud“  (kingituste pakkimisel graafide kasutamine) ja „Uurimisülesanded“ (igapäevaeluga seotud probleemülesannete lahendamine).
Saadi ka teistmoodi teatrielamus teadusteatris. Etendusel „Appi matemaatika“ jagati kaarditriki nippe, tutvustati erilist peastarvutamise meetodit ja selgitati tõenäosusteooria põhjal õnnemängude sisulist poolt.

See oli huvitav päev täis erinevaid tegevusi.

6. klasside õppeekskursioon Tartusse

17.novembril toimus 6. klasside õppeekskursioon Tartusse.

Kavas oli TÜ Loodusmuuseumis õppetund "Loomastiku mitmekesisuse praktikum" ja Loodusmuuseumi külastus.
Hull teadlane - õppetund-praktikum teemal "Vesi meie elus ja ümber" ja muuseumi külastus.
Tagurpidi maja.

Matk taskulampidega

17. novembril täitus 5. klassi õpilastel ammune soov: taskulampidega matk koos koolis ööbimisega.
Reede õhtul oli „jaaniussikeste” rivi päris pikk: 28 viiendikku ja 6 lapsevanemat. Matkajuhid Kaia Pruuli ja Jaanus Kala pöörasid tähelepanu ka tähistaeva vaatamisele, liiklusteabele ja ümbritseva märkamisele.
7 km läbimise järel jõuti Antsla Jahimajja. Sellist üllatust ei osanud keegi oodata: auravad grillvorstikesed ja -liha, lisaks Evita vanaema tehtud maitsvad lihapirukad. Suur tänu jahimaja külalislahkele perele!

uus VUNK mäng

12. klassi õpilased Rador Undrus ja Rando Viimne koostasid VUNK rajale Märkajate piltidega uue VUNK mängu.
Pildid on tehtud Märkajatel VUNKides Antsla vallas. Piltidega koos pandi rajale tähed, millest tuli koostada lause, mis ei luba rajal tormata!
Tähed rajal olid: a, a, e, e, g, h, n, n, o, o, P, s, u, v
I liikumisvahetunnil võistlesid VI - XII klass
II liikumisvahetunnil võistlesid õpilased I - V klassini
Kiitus kõikidele, kes tulid meiega koos liikuma!
Suur tänu poistele, kes mängu koostasid!

"Eesti mees ja tema tegemised"

Täna oli koolis traditsiooniline poiste etlemise päev, mis kandis ühist pealkirja "Eesti mees ja tema tegemised".

1.- 3. klassi noormehed esitasid luuletusi elukutsete teemal.
Tüdrukud toetasid noormehi laulu "Laupäeval koos isaga" esitamisel ja inglise keelse perekonnateemalise loo esitamisel.

Aitäh esinejatele ja õpetajatele.

Etlemine

Kohtumine Sven Začekiga

Meie kooli õpilastel oli suur rõõm kohtuda fotograaf Sven Začekiga. Sven rääkis oma fotograafi teest, arengust, huvitavatest kogemustest ja parimatest võtetest. Sven korraldas ka väikese viktoriini, kus loodushuvilised õpilased said auhinnaks foto loomadest ja lindudest.

Soovid rohkem teada Sven Začeki huvitavast tööst ja hobist.
Vaata

Rahatarkus Tartu Ettevõtluskülast

Projekti „Koolipingist ettevõtjaks“ raames käisime Tartus Ettevõtluskülas, kus mängisime läbi kaks simulatsioonimängu: „Ettevõtlik pere“ ja Ettevõtlik kodanik“.
Simulatsioonimängude põhimõte oli näidata mängijatele, kuidas toimivad firmad ja pereettevõtted, õpetada mängijaid tulevikus paremini majanduslikult toime tulema.