10. märtsi õhtul avas oma kuningriigi uksed kuningas Augusto LVII ja kuninganna Liisbeth XVI. Nad olid külla kutsunud erinevad muinasjututegelased, et päästa enda kuningriik. Nimelt oli Liisbethi ja Augusto kuningriik laostunud ning kogu õukond kaasa arvatud moosekantide ja õuenarridega olid sealt põgenenud. Seetõttu otsustasid nad korraldada reedeõhtuse peo, et leida endale uued kaaslased, kellega koos esindada riiki erinevatel üritustel.

Kohale saabus väga kirju ja sõbralik seltskond, kes kõik olid valmis oma abistava käe ulatama. Peol võis kohata Punamütsikest, Lumivalgekest, Tuhkatriinut, Robin Hoodi, Pipit, kuningaid, õuenarre, nõidu, aadlikke, printse ja printsesse ning isegi kuri hunt oli nõus osalema kuningriigi päästmise operatsioonis. Ka tänapäeva filmikangelased ämblikmees, Zorro, Dracula ja Batman olid küllakutse vastu võtnud.

Õhtu jooksul toimus mitmeid toredaid võistlusi, kus harjutati reisile minekut, pillimängu, tantsu- ja lauluoskust. Ühises sõbralikus õhkkonnas mängiti, võluti, tantsiti, naerdi ja tunti rõõmu koos tegutsemisest. Külalisi üllatas oma kohalolekuga Osula Kuningriigi näitetrupp muusikaliga „Punamütsike 5 aastat hiljem.“

Aitäh teise a ja b klassi vanematele, kes valmistasid ette nii laste kui endi kostüümid ja olid nõus koos oma lapsega limbot tantsides astuma sisse muinasjutuväravast. Eks igaühes meis peitub tükike lapsemeelsust, mis vahel aitab argimuredest lõõgastuda. Oli üks ääretult tore pereõhtu ühes kauges viletsas kuningriigis, mis oli täis tegutsemislusti ja üksmeelt. NB! Kuningriik sai päästetud ja juba tuleval suvel esindab riiki laulupeol tervelt kolm koori.