VEPA

VEPA (Veel Parem) on rahvusvaheliselt tunnustatud ja kõrgelt hinnatud tõenduspõhine ennetusprogramm. Metoodika inglisekeelne nimi on Pax Good Behavior Game.

VEPA = rahu + produktiivsus + tervis + õnn

VEPA Käitumisoskuste Mäng on kogum meetoditest, mida õpetaja kasutab õpitegevuste ajal. Mängu eesmärk on positiivse ja õppimisele suunatud õhkkonna loomine klassis ning õpilaste positiivse käitumise tunnustamine. Mäng lihtsustab metoodikat kasutava õpetaja tööd ja parendab õpilaste igapäevaelu. VEPA metoodika koosneb tõenduspõhistest töövahenditest ja märguannetest, mille kasutamine suurendab õpilaste oskusi oma käitumise ja emotsioonide kontrollimiseks. Töövahendid ja märguanded on lisatud algsele mängule, mida on arendatud ja uuritud alates 1960-ndatest. Metoodikas on suur rõhk meeskonnatööl, et arendada õpilaste oskust omavahel ühise eesmärgi nimel tulemusi saavutada ja ka vastutust võtta. VEPA loob klassis positiivse ja toetava õhkkonna ning aitab lastel keskenduda õppimisele.

VEPA arendab õpilaste enesejuhtimise oskust ja sotsiaalseid oskusi. VEPA on lahe mäng, mis toob kooliellu rahu ja rõõmu.

VEPA on rahvusvaheliselt tunnustatud ja tõenduspõhine ennetusprogramm, mis vähendab noorte riskikäitumist ja mõjutab positiivselt laste elukäiku.

Meie kooli VEPA õpetajad on: Ly Raudsepp (mentor), Kristina Kiidron, Helina Kuusk, Kaire Niilus ja Tiina Kübarsepp.

Rohkem infot: https://www.vepa.ee/link opens on new page

Avaldatud 17.09.2019. Viimati muudetud 07.11.2022.