Õppetöö

Eksamid ja tasemetööd

Riigieksamid ja põhikooli lõpueksamid 2019/2020. õa

Valitsus kiitis e-istungil heaks määruse, millega kehtestatakse põhikooli ja gümnaasiumi lõpetamise ja hindamise korraldus 2019/2020. ja 2020/2021. õppeaastal. (Haridus- ja teadusministeerium)

Määrus näeb ette, et üldjuhul 2019/2020. õppeaastal põhikooli ja gümnaasiumi lõpetamisel seniseid kohustuslikke eksameid ei toimu.

Gümnaasiumi lõpetajatele, kes soovivad jätkata õpinguid kõrgkoolis, luuakse võimalus sooritada riigieksamid eesti keeles või eesti keeles teise keelena ja matemaatikas. Samuti saab sooritada ühe rahvusvaheliselt tunnustatud võõrkeele eksamitest.

Riigieksamid tuleb sooritada juhul, kui on plaanis edasi õppida erialal, millele pääsemiseks seda nõutakse. Näiteks nii Tartu Ülikoolis kui ka Tallinna Tehnikaülikoolis on riigieksamite tulemused vastuvõtutingimuseks enamikul bakalaureuseõppe ja integreeritud õppe õppekavadel.

Riigieksamid toimuvad mai lõpus-juuni alguses ning tulemused avalikustatakse hiljemalt 30. juunil.

Riigieksamite toimumise ajad (SA Innove):
Eesti keel (kirjalik) – 29. mai
Matemaatika (kirjalik) – 5. juuni

Rahvusvaheliselt tunnustatud võõrkeeleksamid toimuvad järgmiselt:
Inglise keel Cambridge Assessment English C1 Advanced 12.-22. juuni (kirjalik eksam 20. juuni).

Järgmise õppeaasta esimesel poolel korraldatakse ka riigieksamite lisaeksamid. Neid saavad sooritada õpilased, kes ei ole kevadel riigieksamitel käinud või kes ei ole oma riigieksamite tulemustega rahul.

Riigieksamid korraldatakse kehtivaid tervisekaitsenõudeid ja piiranguid silmas pidades. Täpsemad juhised edastab koolidele SA Innove.

Tänavu on gümnaasium võimalik lõpetada ka kooliastmehinnetega, mis on vähemalt "rahuldavad" või "arvestatud".

2019/2020 peavad põhikooli lõpetamiseks aastahinded olema vähemalt rahuldavad või arvestatud, kuid õppenõukogu otsusega saab anda lõputunnistuse ka õpilasele, kelle viimane aastahinne on kuni kahes aines "nõrk" või "puudulik".

Riigieksamid ja põhikooli lõpueksamid 2019/2020. õa

Riigieksamite toimumise ajad (SA Innove):
Eesti keel (kirjalik) – 29. mai
Matemaatika (kirjalik) – 5. juuni

Rahvusvaheliselt tunnustatud võõrkeeleksamid toimuvad järgmiselt: