Mahe ja Muhe

Antsla Gümnaasiumi sööklale on väljastatud alates oktoobrist 2021. a Põllumajandus –ja Toiduameti poolt Ökomärgis „20-50% mahe“,  mahetooraine osakaalu arvestamine toimub koguse põhjal.

Koolil on kohaliku mahetaluniku maadel oma põld, kus kasvatatakse valget peakapsast, porgandit, punapeeti, kõrvitsat ja aedtilli. Seemned külvavad, rohivad ja saagi koristavad söökla töötajad.

Maheteemalised üritused ja tegevused
27.10.22 toimus Antsla Gümnaasiumis kogemusseminar Lääne-Virumaa koolide kokkadele.
1.11.22 korraldati õppereis maheköökidesse ja toimus kogemusseminar Võrumaa koolide kokkadele Antsla Gümnaasiumis.
24.11.22 Mahepõllumajanduse aastakonverentsil Tallinnas tutvustas majandusjuhataja Talvo Kont Antsla Gümnaasiumi kogemust ökomärgise taotlemisel, mahetooraine kasutamisel ja kasvatamisel.
2.12.22 osalesid Antsla Gümnaasiumi 9. klassi õpilased Marta Aher, Annabel Hirv, Kristel-Elis Siidra, Berta Varik ja õpetaja Merle Tuulas mahetoorainest kokkamise võistlusel Varstu koolis.

Avaldatud 07.04.2022. Viimati muudetud 18.09.2023.