24. märtsil toimus suur robotite võistlus Rõuge Põhikoolis.
Robootikapäeva eesmärgiks oli suurendada noorte IT-alast teadlikkust ning tõsta infotehnoloogiat õppima asuvate noorte arvu. Ühtlasi huvitegevuse pakkumisega tutvustada neile infotehnoloogia poolt pakutavaid võimalusi.
Võrumaa robootikapäeva korraldati juba kolmandat korda ja seekord oli osalejate arv üle 100 õpilase. Õpilased olid tulnud võistlema nii õpetajate kui ka lapsevanematel juhendamisel.
Võistlejad said osaleda Lego Sumo ja Lego WeDo "EV100 Eesti loodus" võistluses ning robotimängus "Eestimaa". Lisaks said noored robootikud võistelda kaldpinna suurima kõrguse saavutmises ning robotite köieveos.
Meie koolist osales Võrumaa Robootikapäeval tublid õpilased Ville Robin Vieno, Romero Mürk, Mattias Hirv, Reimo Valling, Ott Ruben Morel, Kristjan Zopp, Kaidar Rimm, Aleks Antsi, Magnus Lillmann ja Arne Taal.
Kõik osalejad said palju kogemusi robotite ehitamises ja meeskonnatöös.
Tagasisõidul koju pidasid õpilased plaane juba järgmisel robotite võistlusel osalemises.

Tublid õpilased!
Suur tänu lapsevanematele kaasaelamise eest!

Vaata robootikavõistlust!