7.-23. VEEBRUAR 2018

7.  veebruaril üleriigilise ajarännaku raames kõigil koguneda pärast 2. tundi koolimaja ette, näoga õppejuhi kabineti akna suunas. Riietuda vastavalt ilmastikuoludele. Ajarännaku päeval, 7. veebruaril ning Eesti Vabariigi juubelinädalal kanname ajastukohast riietust ja aksessuaare või sini-must-valges toonis riietust. Neil päevadel majas fotoaparaadiga ringi liikuvad õpilased ja õpetajad teevad teist ka soovi korral foto.

Kui Sul on kodus õpikuid, mis on välja antud enne 1950. aastat, siis võimalusel palun too need kooli raamatukogus olevale näitusele. Ka Sinu kaaslased soovivad näha, millised olid õpikud eelmise sajandi esimesel poolel.

Me kõik oleme kursis sellega, milline on tänapäeva mood. Milline oli aga mood sada aastat tagasi? Kui tahad teada, siis tule ja vaata 7. ja 23. veebruaril II korrusel videod „Mood 1918“.

Liikuma kutsuva koolina oleme sisustanud oma vahetunde populaarsete liikumismängude ja sportimisega. Veebruaris kutsub meie mängulust kõiki aulasse mängima erinevate aastakümnete populaarseid mänge.

Öeldakse, et enne kui sõidad Pariisi, käi ära Nuustakul. Seega – enne kui hakkame kokku panema puzzlet maailmast, võiks proovida kokku panna pildid meie väikesest Eestimaast. „Märkajad“ kutsuvadki teid kõik 1.-23. veebruarini osalema II korrusel pildimängus „Eestimaa tükid“.

20. veebruaril toimub mälumängu „Eesti Vabariik 100“ teine voor. Ootame osalema 2. -12. klasside võistkondi. Meil on infot selle kohta, et enamus küsimusi tulevad III korrusel asuvalt ajateljelt. Seega – enne kui lähed ajusid ragistama, tule ja loe läbi ajatelg ning uuri senisest mõtlikumalt ka seinal olevaid pilte – võib olla peab ka neid teadma …

Öeldakse, et inimene on see, mida ta sööb. Sellisel juhul peaks ka 100-aastane Eesti Vabariik olema see, mida ta söönud on.  7.-23. veebruarini proovime ka meie kooli sööklas süüa meie kodudes erinevatel aastakümnetel populaarsust kogunud toite. Kellel põhjalikum huvi sajandi toitude vastu, sirvige Mart Laari ja Angelica Udekülli raamatut „Sajandi kokaraamat 1918-2018“ . Kes seda sirvida ei viitsi, tulgu sööma, sest just sealt meie osavad kokad võtavad seekord menüü.