Igapäevaelus puutume kokku erinevate olukordadega, kus tuleb arvutada, mõõta, kaaluda. Kunagi ei mõtle me sellele, et tegu on matemaatikatunnis omandatud oskustega. Tund iseenesest tundub lastele igavana, sellepärast otsustasime tõestada vastupidist. Nii toimus 20. jaanuaril koolis lõbusa matemaatika päev 1. ja 2. kooliastme õpilastele, kus läbi mitmete erinevate tegevuste tuli hakkama saada matemaatikaülesannete lahendamisega. Silma järgi tuli otsustada, kui kaugel asuvad erinevad objektid linnas. Poes oli vaja täita ostukorv etteantud mänguraha piires. Linnapildist pidi leidma geomeetrilisi kujundeid. Apteegis sai selgust, millised vajalikud abivahendid peavad olema iga kodu apteegis ning palju kulub selleks raha. Tervisekeskuses uuriti perearstide vastuvõtuaegu ja lahendati nende põhjal erinevaid ülesandeid. Lisaks sellele sai liikuda ja orienteeruda värskes õhus ning proovile panna oma täpsust ja osavust.

Päeva lõpus lahendati üllatusülesanne köögis, kus meeskonnad küpsetasid endale tänutäheks etteantud retsepti järgi muhvinid.

Suur aitäh Antsla Tervisekeskusele, Antsla Noortekeskusele, kauplusele A ja O, Antsla apteegile, Kertule, Anna-Liisale ja Virgele, kes panustasid oma aega ja häid mõtteid lastele toreda päeva organiseerimiseks.

Vaata pilte 1, 2